Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

PÚZDRO ZDARMA l VRÁTENIE DO 14 DNÍ

Novinky

arr3Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov ?V ponuke je množstvo rôznych tvarov. Ako si vybrať ten správny pre vás ? 1. Oválna tvár Ak... arr3Prečo používať polarizačné slnečné okuliare?Aj keď polarizačné slnečné okuliare na prvý pohľad vyzerajú ako tie bežné, majú iné vlastnosti.... arr3Ako zistím či sú okuliare polarizačné ?Chcete si otestovať Vaše okuliare, či sú polarizačné? V tomto článku Vám ukážeme 3 jednoduché... arr3Ako fungujú polarizačné okuliare ? Klasické slnečné okuliare maju UV400 filter a tmavý filter ktorý pohlcuje prebytočné... arr3Prečo by sme mali nosiť polarizačné okuliare aj v zime? Všetci vieme, že v horúcich letných dňoch je potrebné mať slnečné okuliare, ale len málo ľudí nosí... arr3Prečo sú niektoré okuliare tak drahé ? Poznáte to, sú okuliare za 7,90€ a potom za 149€. Aký je rozdiel ? Je viacero faktorov...

Tovar v akcii:

Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom

Najpredávanejšie

Cena 39,95 €
skladom


Prečo sú niektoré okuliare tak drahé ?

Poznáte to, sú okuliare za 7,90€ a potom za 149€. Aký je rozdiel ?

Je viacero faktorov ktoré ovplyvňujú výslednú cenu. Tie najdôležitejšie sú vlastnosti šošoviek. UV400 filter  je základný prvok, ktorý musia obsahovať všetky slnečné okuliare, ktoré sú na trhu. UV400 filter pohlcuje  škodlivé svetlo a chráni Váš zrak. Ďalej je to tmavý  filter, ktorý pohlcuje prebytočné svetlo, vďaka čomu  je obraz tmavší. Najlacnejšie okuliare spĺňajú len tieto dve vlastnosti.

Ak pôjdeme s cenou vyššie, tak pribúda polarizačný filter, ktorý eliminuje odrazené  svetlo. Obraz je čistejší a ostrejší bez nepríjemných odleskov. Polarizačný filter môže byť aplikovaný len na povrchu šošoviek čo je vo väčšine lacnejších polarizačných okuliarov. Filter sa môže časom poškodiť a polarizácia už nebude tak účinná. Odporúčame vyberať okuliare ktoré majú polarizačný filter medzi vrstvami. Je trvácny a aj v prípade poškriabania okuliarov sa nenaruší.

Pri najdrahších športových okuliaroch nájdeme aj vlastnosť zvanú fotochromatická. Fotochromatické šošovky sa prispôsobujú intenzite svetla a čím viac svetla, tým viac šošovky stmavnú.

Ďalším faktorom ktorý ovplyvňuje cenu, sú použité materiály. Kovový rám alebo plastový rám. Sú rôzne triedy kvality plastov. Ďalej je to kvalita spracovania. Ale prečo sú teda najznámejšie značky tak drahé? Pravdou je že, väčšinu svetoznámych značiek okuliarov vlastní jedna talianska spoločnosť, ktorá riadi distribúciu do obchodov a držia stanovenú cenu. Nie je ich možné kúpiť lacnejšie, lebo nikto iný ich nedodáva.

 

Na šťastie je tu množstvo iných, menej známych značiek, ktoré sa kvalitatívne vyrovnajú svetoznámym značkám, ale s tým rozdielom že cena je podstatne nižšia. Nemusíte platiť za značku, ale iba za skutočnú kvalitu. To je najrozumnejšia kúpa. Pozrite si našu ponuku.

 

Kontakty

polarones s.r.o.

Adresa: Ladožská 1439/15, 04012 Košice

Email: kontakt(a)polarizacne.sk

Telefón: +421 951 326 336

NzM4M