Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

FUNGUJEME NA 100%. VŠETOK TOVAR MÁME SKLADOM. DORUČENIE DO 2 PRACOVÝCH DNÍ.  PRE VIAC INFO VOLAJTE PO-NE +421 951 326 336

Novinky

arr3Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov ?V ponuke je množstvo rôznych tvarov. Ako si vybrať ten správny pre vás ? 1. Oválna tvár Ak... arr3Ako zistím či sú okuliare polarizačné ?Chcete si otestovať Vaše okuliare, či sú polarizačné? V tomto článku Vám ukážeme 3 jednoduché... arr3Ako fungujú polarizačné okuliare ? Klasické slnečné okuliare maju UV400 filter a tmavý filter ktorý pohlcuje prebytočné... arr3Prečo by sme mali nosiť polarizačné okuliare aj v zime? Všetci vieme, že v horúcich letných dňoch je potrebné mať slnečné okuliare, ale len málo ľudí nosí... arr3Prečo sú niektoré okuliare tak drahé ? Poznáte to, sú okuliare za 7,90€ a potom za 149€. Aký je rozdiel ? Je viacero faktorov...

Tovar v akcii:

naša cena 35,70 €
skladom
naša cena 34,85 €
skladom
naša cena 36,65 €
skladom

Najpredávanejšie

naša cena 38,95 €
skladom
naša cena 35,34 €
skladom
naša cena 36,00 €
skladom


Ako zistím či sú okuliare polarizačné ?

Chcete si otestovať Vaše okuliare, či sú polarizačné?

V tomto článku Vám ukážeme 3 jednoduché spôsoby, ako si otestovať polarizáciu Vašich slnečných okuliarov.

1. Testovacie kartičky 

V ponuke sú testovacie kartičky, ktoré zvyčajne dostanene ku svojim okuliarom pri nákupe. Po zhliadnutí kartičky cez polarizačné okuliare uvidíte obrázok. V tomto prípade to sú autíčka na ceste. Bez okuliarov ich nie je vidieť vôbec, alebo len veľmi slabo. Pri nasadení okuliarov sa Vám jasne zvýraznia. Ak obrázok so svojimi okuliarmi vidíte, znamená to že sú Vaše okuliare polarizačné. Ak nevidíte žiaden rozdiel s okuliarmi, alebo bez okuliarov, tak Vaše okuliare polarizačné nie sú.

 

2. Test s 2 okuliarmi

Ak máte k dispozícii 2 okuliare, ktoré by mali byt polarizačné môžete si spraviť ďalší jednoduchý test. Prekrížením 2 polarizačných šošoviek kolmo na seba nastane situácia, keď cez šošovky takmer vôbec, alebo vôbec nebude vidieť. V takomto prípade to znamná že obe šošovky sú polarizačné. Šošovky musia byť kolmo na seba.Ak napriek prekríženiu je cez šošovky vidieť, tak okuliare polarizačné nie sú.

3. Mobilný telefón

Tento test nemusí byť funkčný na každom type mobilného telefónu. Dnes výrobcovia používajú najrôznejšie typy displejov, preto test nemusí fungovať na každom z nich. Na telefón sa jednoducho pozriete v okuliaroch. V určitom uhle, vačsinou ak ho otočíte o 90 stupňov, by mal displej stmavnúť, tak že skoro nič nebudete vidieť. Ak na displej vidíte v každom uhle, to ešte neznamená, že okuliare nie sú polarizačné. V takomto prípade odporúčame otestovať okuliare 1. alebo 2. spôsobom, aby ste sa uistili či majú polarizačné šošovky.

Veríme, že Vám tento článok pomohol v zistení, či sú Vaše okuliare polarizačné. Či už áno, alebo nie, určite neváhajte a pozrite si našu ponuku na e-shope.

 

Kontakty

SHOPIK s.r.o.

Adresa: Ladožská 1439/15, 04012 Košice

Email: kontakt(a)polarizacne.sk

Telefón: +421 951 326 336

OTQ4MjQ5MT