Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

PÚZDRO ZDARMA l VRÁTENIE DO 14 DNÍ

Novinky

arr3Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov ?V ponuke je množstvo rôznych tvarov. Ako si vybrať ten správny pre vás ? 1. Oválna tvár Ak... arr3Prečo používať polarizačné slnečné okuliare?Aj keď polarizačné slnečné okuliare na prvý pohľad vyzerajú ako tie bežné, majú iné vlastnosti.... arr3Ako zistím či sú okuliare polarizačné ?Chcete si otestovať Vaše okuliare, či sú polarizačné? V tomto článku Vám ukážeme 3 jednoduché... arr3Ako fungujú polarizačné okuliare ? Klasické slnečné okuliare maju UV400 filter a tmavý filter ktorý pohlcuje prebytočné... arr3Prečo by sme mali nosiť polarizačné okuliare aj v zime? Všetci vieme, že v horúcich letných dňoch je potrebné mať slnečné okuliare, ale len málo ľudí nosí... arr3Prečo sú niektoré okuliare tak drahé ? Poznáte to, sú okuliare za 7,90€ a potom za 149€. Aký je rozdiel ? Je viacero faktorov...

Tovar v akcii:

Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom

Najpredávanejšie

Cena 39,95 €
skladom


Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov ?

V ponuke je množstvo rôznych tvarov. Ako si vybrať ten správny pre vás ?

1. Oválna tvár

Ak je vaša tvár oválna, najvhodnejšie budú veľké hnedé alebo čierne okuliare. Ale pri tomto type tváre môžete nosiť takmer akékoľvek okuliare. Vhodné sú pilotky, mačacie - cat eye, a taktiž okrúhle rámy.

Tmavšie šošovky zvýraznia vaše lícne kosti. Ak máte bledú pokožku ideálne su hnedé šošovky. Ak je vaša pokožka tmavšia skúste siahnuť na čierny rám a čierne šošovky. Tmavšie farby ako zelená pôsobia pekne na bledej pokožke a svetlejšie farby ako žltá naopak vyniknú na tmavej pokožke.

Ak je vaša tvár menšia, skúste siahnuť po okuliaroch s polovičným rámom, a celkovo po rozmerovo menších modeloch, aby ste si nezakryli celú tvár.

2. Srdcová tvár

Pre srdcovú tvár sú najvhodnejšie takzvané cat-eye, teda mačacie tvary. Príliš veľké okuliare by zakryli vašu tvár a vyzerali na vás objemne, preto voľte radšej menšie modely v štýle cat-eye. Dobrou alternatívou sú aj obdĺžnikove tvary. Farbu okuliarov si dolaďte ku vašej pleti. Napríklad ak má vaša pokožka odtiene červenej, vyhnite sa ružovým alebo červeným okuliarom. Lepšie na vás vyniknú tmavšie farby ako modrá, fialová, alebo tmavohnedá.

3. Hranatá tvár

Skúste siahnúť po väčších a okrúhlejších tvaroch. Ak máte široké lícne kosti, široké čelo a viditeľnú čelusť, pravdepodobne máte štvorcovú tvár. Malé rámy by mohli spôsobiť že vaša tvár bude pôsobiť ešte väčšia, ako je. Preto sa vyvarujte okuliarom ktoré sú malé a majú príliš mnoho hrán a prešpekulovaný tvar. Klasické pilotky alebo wayfarerky vám padnú perfektne. 

Farbu rámu si vyberte čiernu, alebo aspoň tmavšiu hnedú , modrú, sivú alebo fialovú. Okuliare budú pôsobiť masívnejšie a lepšie na vás ukážu.

4. Okrúhla tvár

Pre vašu okrúhlu tvár sú vhodné širšie rámy. Okrúhle tváre majú obvykle rovnakú výšku a šírku, preto je vhodné vybrať si rám, ktorý bude o niečo presahovať šírku vašej tváre. Obdĺžníkové a štvorcové tvary, ako napríklad wayfarerky sú skvelou možnosťou. Vyhnite sa malým okrúhlim okuliarom, radšej zvoľte väščie a mierne hranaté modely. Nebojte sa elegantnejších okuliarov s ozdobeným rámom. Kamienky a perličky urobia z vašich okuliarov aj skvelý módny doplnok.

Veríme že sme vám výber vašich nových okuliarov uľahčili. Pre viac typov tváre si pozrite praktickú tabuľku nižšie.

 

Kontakty

polarones s.r.o.

Adresa: Ladožská 1439/15, 04012 Košice

Email: kontakt(a)polarizacne.sk

Telefón: +421 951 326 336

MzM3O