Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

PÚZDRO ZDARMA l VRÁTENIE DO 14 DNÍ

Novinky

arr3Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov ?V ponuke je množstvo rôznych tvarov. Ako si vybrať ten správny pre vás ? 1. Oválna tvár Ak... arr3Prečo používať polarizačné slnečné okuliare?Aj keď polarizačné slnečné okuliare na prvý pohľad vyzerajú ako tie bežné, majú iné vlastnosti.... arr3Ako zistím či sú okuliare polarizačné ?Chcete si otestovať Vaše okuliare, či sú polarizačné? V tomto článku Vám ukážeme 3 jednoduché... arr3Ako fungujú polarizačné okuliare ? Klasické slnečné okuliare maju UV400 filter a tmavý filter ktorý pohlcuje prebytočné... arr3Prečo by sme mali nosiť polarizačné okuliare aj v zime? Všetci vieme, že v horúcich letných dňoch je potrebné mať slnečné okuliare, ale len málo ľudí nosí... arr3Prečo sú niektoré okuliare tak drahé ? Poznáte to, sú okuliare za 7,90€ a potom za 149€. Aký je rozdiel ? Je viacero faktorov...

Tovar v akcii:

Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom
Cena 27,95 €
skladom

Najpredávanejšie

Cena 39,95 €
skladom


Ako fungujú polarizačné okuliare ?

Klasické slnečné okuliare maju UV400 filter a tmavý filter ktorý pohlcuje prebytočné svetlo. Obraz cez ne je presne rovnaký, iba tmavší.

 

Polarizačné okuliare majú na rozdiel od klasických  naviac ešte polarizačný filter ktorý pohlcuje odrazené  svetlo, napríklad od mokrej vozovky, vody, lesklých predmetov, lesklých protiidúcich áut. Ocenia ich najmä  šoféri, keď sa im od mokrej alebo lesklej vozovky odráža slnko  a taktiež rybári, preto že lepšie vidia pod vodnú hladinu.

 

Ale ako to teda celé funguje ? Polarizáciu objavil Étienne-Louis Malus v roku 1809. Zistil že odrazené svetlo osciluje, teda vlní v inom smere. Vďaka dnešným technológiám je možné vyrobiť filter ktorý toto odrazené svetlo pohlcuje. To v konečnom dôsledku znamená to, že pri pohľade cez polarizačné šošovky máme ostrý obraz bez rušivých odleskov.

 

Kontakty

polarones s.r.o.

Adresa: Ladožská 1439/15, 04012 Košice

Email: kontakt(a)polarizacne.sk

Telefón: +421 951 326 336

NDZiO